AKKUYU’DA NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİK ADAYLIĞI

MOSKOVA’DA NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ BURSU

Öncelikle eğitim toplam 6.5 yıl sürüyor. Türkiye’de herhangi bir üniversitede okuma şartınız var. Fakat bunu yapmak istiyorsanız hazırlık,1 veya 2. sınıf olmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Nedeni ise 6.5 yıl sürecek bir eğitiminiz olacak. Şirket çok büyük bir şirket buna lafımız yok. Sanırım şöyle bişey okudum ve anladım. Kaç sene de okulu bitirirseniz onun iki katı bu şirkette çalışmak zorundasınız. KÖLELİK. Şöyle bir söz daha var okulu bitirip geldiğiniz vakit size verilecek maaş TC’deki mühendis maaşından az olmama. Bu madde iyi diyebiliriz, zaten düşük maaş vereceğini zannetmiyorum çünkü ukrayna, slovakya, çin, rusya’da nükleer güç santrali bulunmaktadır.

KKUYU NGS Projesi’nin gerçekleştirilmesinde 4 aşamalı bir program öngörülmektedir. Gerekli lisans ve izinlerin alınmasının ardından ilk ünite, 7 yıl içerisinde devreye alınacaktır.

1. Aşama – Hazırlık Dönemi

Bu dönemde; Akkuyu NGS Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin kurulması, AKKUYU NGS inşaatı için Proje Şirketi’ne arazi tahsisinin gerçekleştirilmesi, mühendislik etütlerinin yürütülmesi, halkın katılımının sağlanması, AKKUYU NGS’nin tesisi için tüm gerekli lisans ve izinlerin alınması; inşaat için ön hazırlık çalışmalarının yapılması planlanmıştır.

2. Aşama – AKKUYU NGS İnşaatı

3. Aşama – AKKUYU NGS’nin İşletilmesi ve Teknik Destek

4. Aşama – Nükleer Santralin İşletmeden Çıkarılması

299 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir