CV Hazırlama Teknikleri

Öz geçmiş veya CV nedir?

Özgeçmiş, aslında öz geçmiş olarak yazılır. Yani ayrık yazılır.

Özgeçmiş:Bir kimsenin doğumundan yaşadığı güne kadar geçirdiği belli başlı evreleri içeren yazı, hayat hikâyesi, hayat öyküsü, yaşam öyküsü, hâl tercümesi, tercümeihâl, biyografi (tdk.gov.tr)

CV’de aynı amaç için yazılır fakat öz geçmişle olan farkı yazım şeklidir. Öz geçmişte hayat hikayenizi yazı yazar gibi anlatırken CV de daha çok iş ile ilgili bilgilerinizi maddeler şeklinde yazarsınız.

Kariyer.net CV Formu

Kariyer.net’e üye olarak kendinize CV formu otomatik olarak doldurabilirsiniz. Zaten çoğu şirket kariyer.net’i kullanarak iş başvurularını gerçekleştiriyor. Hem onlar için daha kolay bir şekilde olurken hem de kendi reklamlarını yapmış oluyorlar.

Peki neden sizi işe alsınlar?

İşte, asıl soru bu ve bunun cevabını vererek CV’nizi doldurmanız gerek. İnsan kaynaklarında ki kişiyi etkilemeniz lazım. Neden sizi şirkete alsın ki? Eğer istenilen düzeyde çıkmaz iseniz bu konudan sorumlu kendisi olacak ve kabak kendisine patlayacak. Bu yüzden kararını doğru vermeli.

Klasik saçma sapan CV’nizi dolduracak sözlerden kaçının. Düşünsenize sizin gibi bir sürü başvuran kişi var ve hepsinde iyi motive olurum, takım çalışmasına uyum sağlarım gibi eften püften şeylerle doldurulmuş onlarca kağıt. Siz olsaydınız bunları dikkate alır mıydınız?

Yazarken özgün olmaktan sakınlıkla vazgeçmeyin, kendi öz geçmişini kopyala yapıştır ile yapan biri iş hayatında neler neler yapar.

İNGİLİZCE CV ÖRNEĞİ İNDİR

160 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir