İstanbul’da Gaziantep Mahallesi/KATMER/BAKLAVA/BEYRAN

Müthiş katmerler, baklavalar, kebaplar, ciğerler, kahkeler yiyebileceğiniz İstanbul’da çok güzel bir mahalle öğrendim. Burası GÜNGÖREN SEMTİ / Merkez Mah. Aydınlık Sok. buralarda gezip Gaziantep’i İstanbul’da çok rahat yaşayabilirsin. Adres yukarıda kırmızı dikdörtgen içine aldığım alan. Girdikten sonra İstanbul’dan çıktığınızı fark edeceksiniz. Mahalleyi komple ayıntepliler basmış gelen geçen uçan kuş bile bence antepli

URFA/ADANA/CİĞER/BEYRAN

Mahallede birçok ocak başı restoran var. Hepsinde servis aynı tarz kimisi Kilisli  kimisi Nizipli koymuş ismini ama tarz aynı tarz.

Fiyatlar gayet uygun zaten restoranlar çok kalabalık oluyor. Karnınızı 20 tl’ye çok iyi, 10 tl’ye iyi, 6-7 tlye asgari doyurabilirsiniz. Epeyi popüler olan ocak başılar servis açısından gayet hızlılar, ayrıca isteklerinizi hemencecik yerine getiriyorlar. Sizin de gönlünüzü fetheder benden söylemesi.

BAKLAVA/KATMER/KAHKE/KÜNEFE

Ocak başılar gibi mahallede tatlıcılarda çok ve uygun fiyata sahipler. Künefeyi fazla beğendim diyemem ama kesinlikle ve kesinlikle aşka dertler katmer katmer denemelisiniz. Baklava konusunda SEÇ Baklavaları var ve ürünlerinin Gaziantepden geldiklerini söylüyorlar tavsiye edilebilir. Kahke zaten söz etmeye gerek yok Gaziantebin resmi kurabiyesidir. Kolaylıkla neredeyse her tatlıcıda bulabilirsiniz. Nasıldır nedir tadını bilmiyorum. Fakat bu mahalleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. E-5’den Güngören merkeze vardığınızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Pişman olmayacaksın, Şimdiden afiyet olsun. 

 

163 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir