KENDİSİ KÜÇÜK İŞLEVİ BÜYÜK : MİKRO EVLER

KENDİSİ KÜÇÜK İŞLEVİ BÜYÜK : MİKRO EVLER

Özellikle metropol şehirlerde yaşayan insanların ortak sorunu : ev

Gittikçe kalabalıklaşan şehir hayatı ve bunun bir getirisi olarak artan kiralar öğrencilerin çalışanların yani toplumun her kesiminin canını sıkan büyük bir problem. İsveç’te bulunan bir mimarlık ofisi kolları sıvamış ve bu soruna çok başarılı bir çözüm bulmuşlar adı ise mikro evler.

 10 m2 lik küçük ama oldukça işlevsel evler ortaya çıkarmışlar.Önce öğrenciler için düşünülen bu projenin şimdilerde iş adamları için ofisler,misafirhaneler hatta otel olarak kullanılabileceği açıklandı.

Aslında bu evler New York lular için pek de yeni sayılmaz zira New York sakinleri geçtiğimiz bir kaç yıldır mikro evlerini severek gururla kullanıyorlar.Fazla olan her şeyden kurtulmanızı sağlayacak bu evlerin kişisel faydalarının oldukça fazla olduğunu düşünüyorlar.

Peki bu kadar küçük bir alan kaplayan evin içinde ne olabilir mi dersiniz?

 

 

mikro ev2

mikro ev3

mikro ev4

 

Her şey sadece ‘sizin’ için düşünülmüş

Oturduğunuz yerden her şeye ulaşabileceğiniz sevimli ve oldukça kullanışlı bu evleri umarım yakın zamanda ülkemizde de görebiliriz

172 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir