LinkedIn Nedir?

Linked In dedikleri

Linkedin.com‘un ne anlama geldiği isminden anlaşılıyor. Linked ve in olmak üzere iki kelimeden oluşan bu sitenin ismi biriyle bağlantılı olduğunuzu söylemek istiyor.

2003 de kurulan bu sitenin 2013 de ki geliri $1.52 Milyar USD desem?!?!?!?

Zaten sitenin amacında kariyeriniz hakkında bilgilerinizin olmasıdır. Sosyal medyada iş hayatında kimin kimle bağlantılı olduğunu göstererek iş hayatınızda kimler ile görüştüğünüz ortaya çıkıyor. Bence çok güzel bir özelliği mesela siz AutoCAD biliyorsunuz ve profilinize bunu yazdınız. Bağlantılı olan kişiler sizin bu özelliğinizi artılayabiliyor [artılamak :)]. Bunun sonucunda sizin gerçekten de AutoCAD bildiğiniz veya formalite olarak yazdığınız mı anlaşılıyor.

Link link link

İş ağı (business network) kurmak için ve tanıdığını insanların tanıdıklarını görebilmeniz için oluşturulmuş bir site. networkunuz ne kadar genişlerse ona göre değişen bir ambleminiz oluyor. amblem yuvarlak içinde noktalarla baslıyor sonra bu noktalar kendi arasında bazı aglar ve şekilller oluşturuyor. bir de sizi tanıyan birisi sizin hakkınızda sizi tanımlayan bir yorum yazıyor isminizin altına ve herkes bu yorumu okuyabiliyor. güzel bi site kaydolun..

Tabi Türkiye’de bağlantı olayı facebook’daki arkadaşlık gibi anılsa da aslında amacı size referans vermesidir. Adres:Linkedin.com

Şimdi hemen bir profil açıyoruz ve “sosyal medyanın köleliğine” devam ediyoruz.

177 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir