Linkedin’de En Trend Yetenekler Neler?

Ne yapmalıyız?

Kendimizi geliştirmek için uğraştığımız çok şey var. Peki bu uğraştıklarımızın getirisi ne kadar olacak? Aslında çalışma yapacağımız alanı doğru seçersek daha çok kazanacağımız kesin. Bunu da Linkedin’in 2016 da açıkladığı datadan çıkartabiliriz. Bunları Linkedin anlatmış ama ben de sizlere kendi trendlerimden bahsedeceğim.

Eğer grafiği iyi okuyabilirsek oldukça ipucu içeriyor . Benim görmediğim şeyler için yorumlarınızı şimdiden bekliyorum.

Grafikte gördüğünüz gibi Türkiye yok. Başlıca gelişmiş veya gelişmekte olan ülkeler var. Çeşitli ülkeler kültürel farklılıklar gösterse de aslında küresel olarak düzgün bir sonuca ulaşmamızı sağlıyor.

En baba yeteneğimiz; Bulut Bilişim, şu kafamızı fazla yormayacağımız olan.
Arkasından takip eden: İstatiksel Analiz ve Veri Madenciliği dediğimiz Big Data, Data Mining veya Statisticsle alakalı. Bu yetenek çok önemli.
Üçüncü olarak Web Mimarlığı ve Development (yazılım türevi şeyler) günümüzde trend zaten ama gelecek için doğru yatırım mı soru işareti?

 

Bulut Bilişimin Linkedin Trendi

Bulut bilişim 2016 yılında en popüler yetenek olarak Linkedinde kullanıcılar tarafından eklenmiş. Bu aramalar sonucunda iş bulunduğuna dair varsayım yaptığımızda bulut bilişimin katlanarak artacağını görmekteyiz.

Aşağıdaki grafikte Çin haricinde çoğu ülkede birinci sırada yer alması tüm dünya için geçerli anlamına geliyor. Çünkü Çin grafiklerde doğrusal bir data çıkartamıyor. Diğer yeteneklere baktığımızda Çin sadece global olarak ortak 4 yeteneği sıralayabilmiş. Ülkedeki farklılıktan ve kendi “linkedin” piyasaları olduğundan Çin’i dahil etmeden veriyi okuyabiliriz.

Bulut Bilişimin Linkedin Trendi

İstatistik ve Veri Madenciliği

İstatistik ve Veri Madenciliği ise ikinci yer almaktadır. Bulut bilişimin birinci olmadığı kısımlarda bu kısım birinci görünüyor. Bu da demek oluyor ki istatistikte bir yükseliş var. Zaten Big Data dediğimiz Database(veritabanı) okuma ve veriyi işleme sanatı şu aralar epeyi bir popüler. Kullanıcılara kolaylıklar sağlayarak verileri toplama işlemi ve bu verinin işlenip satılması konusu yüksek katma değer yarattı. Tavsiyem ilginiz olmasa bile konu hakkında fikir olmanızdır.

2. Büyük trend Büyük Veri

Web Mimarisi ve SEO arasındaki ilişki

Web mimarisi dediğimiz aslında komple bir mimari ve üçüncü sırada olması çok normal. İnternetin über kullanıldığı günümüzde bu kalemin olmaması imkansız. Zaten Bulut Bilişim ve Büyük Veri bu yetenek sayesinde gelişiyor.

SEO konusu ise ayrıca dikkat çekiyor. Global olarak bakıldığında SEO’nun sıralaması, ortalama sıralamanın üstünde. Bize trendin logaritmik olarak büyüdüğünü gösteriyor.

SEO ve Web Tasarımı Linkedin Üyeleri

Herkes bir zaman başarılı olacaktır fakat birileri birilerinden daha önce başarılı olduğunda bilinecektir.

271 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir