Marmara Kaçamağı İğneada Gezi Rehberi

Sayın gezisever İstanbul’dan kaçmak isteyenler,

Daha önce Edirne kaçamağı yaparak marmarada eğlenmiştik. Şimdi de diğer opsiyon İğneada‘yı değerlendireceğiz.
Gitmeden şu notu aktarmalıyım yollar çok dönemeçli. Dön allah dön. Yol medeniyet dedik, yolları gayet yenilemişler cilalamışlar fakat ne kadar yol yeni ve geniş olsa da dönemeçleri azaltmak lazım ki kilometre az olsa dahi sürücü ve yolcular yorulmasın. İstanbul’a yakın olmasına rağmen değeri bu sebeple düştüğüne inanıyorum.

Şimdi İğneada’da ne var?

İğneada’da fazla birşey yok. Hahahahah diğer websiteleri yazmış da yazmış.

  • Hocam Longoz ormanları var gayet güzel heryer yeşil, kesinlikle gidilmesi gereken bir yer.
  • Mert Gölü var yine ormanla iç içe güzel güzel eğlenebilirsiniz. Kano ile göl turu yapabilirsiniz. Ben yapmadım.
  • “Bozcaada Ayazma Plajı”ndan çok daha uzun güzel bir sahili var. İster sahilde şezlong ve şemsiye kiralarsınız isterseniz Miami beachlerinde olduğu gibi havlu atar ya da kamp sandalyelerinizle oturursunuz.
  • Şimdi Avrupa’da olan bu ilimiz, Anadolu’nun aksine alkolle birleşik yaşıyor. Her yerde bira bulabilirsiniz. Çarşı köftecisinde dahi bira satılıyor. Bana ilginç gelmişti, anadoluyu gezdiğimden
  • Her neyse sahile dönelim… Ben ilk defa Karadeniz‘de denize girdim. Bir akdenizli olarak denizdeki tuzun neredeyse hiç olmaması çok sevindirdi. Neredeyse dedim, biraz tuzlu ama gözünüzü suyun içerisinde rahatça açabiliyorsunuz. Ben gittiğimde deniz çok dalgalıydı, bunun zamanla ilgili olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak kesinlikle gidilip denizine girilir. İstanbul çevresinde kazıklanmak ve toplu İstanbul aktivitesi yapmak istemiyorsanız İğneada Plajını öneririm.
  • Alkan Süt’ten Manda Yoğurdu öneririm.
  • Abartılmış öneri: Dobrodosli Rumeli Köftecisi. Arkadaş hayatımızda hiç köfte yemediniz mi de buraya çok iyi yazdınız. Normal bir köfte belki Kırklareli standartlarına göre yüksektir. Geldiniz burada mutlaka yemelisiniz diye kesinlikle birşey yok. Benden söylemesi yiyene engel yok.

Gitmişken uğrayabilirsiniz: Dupnisa Mağarası

Dupnisa mağarası ise görülmesi gereken yerler kategorisinde 7/10 alıyor.
Ortam güzel dağın tepesinde hiç ummadığınız bir yerde mağara var. Islak ve kuru olarak mağranın iki bölümü yer alıyor. Siz mağaranın tamamını değil de bir kısmını gezebiliyorsunuz. Hava çok sıcak olmasına rağmen mağaranın içi inanılmaz soğuktu. Giriş Yetişkin 9 TL, Öğrenci 4 TL (2018)
Ben daha önce ıslak bir mağaraya girmemiştim, o yüzden ilgimi çekti. Ayrıca yol üzerinde dere vs akıyor, yolu kötü fakat doğal güzellikleri yeterli. Derede de ayaklarınızı suya sokup çay vs içebilirsiniz.

 

Yapay zeka öneriyor:

Marmara Kaçamağı Edirne Gezi Rehberi

227 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir