Para Konuşur

İstediklerimizi ne kadar yapabiliyoruz?

Düşünüyorum… İstediklerimizi mi istenilenleri mi yapıyoruz. Her nefes alışımızda ömrümüzden geçen saniyeler bizi ölüme ne kadar yakınlaştırsa da paranın gücü beynimizi ele geçiriyor. Doğru olanları herkesten ve herşeyden  bazen saklamak gerektiğini görüyoruz. Para için.

Peki ani kararlar vermek.

Herkes gibi yanlış cevaplar veriyor yanlış kararlar alıyoruz. Bunun tek nedeni yeteri kadar düşünmemiz(düşünmemem). Zayıf insanlara yardım etmek yerine çirkine aşık oluyoruz. Para babalarının cebindeki dolarları görüp sesimizi kısıyor dediklerine kafamızı sallıyoruz. Paranın bana göre tanımı: saygı duyulan kağıt. Saygıyı parasız da elde edebiliriz. Para kolay yolu…

Dünyayı değiştiremezsin, insanların seni anlamalarını bekleyemezsin

birileri anlar birileri bakar… Sen yürüyüp geçeceksin…

Yürüyüp geçeceksin, hep yürüyüp geçeceksin. Ben öyle yaptım. Hep yürüdüm. Herkesin herşeyi anlamasını bekleyemezsin. Sen yürüyüp gideceksin. Anlayan anlayacak, anlamayan anlamayacak; dünyanın hepsine yetişemezsin ki!!! Bilirsin ben iyi yürürüm.

İster yürüyün ister koşun ama durdurmaya çalışsalar bile durmayın. Para konuşur, paraları olanlar konuşur ama ben devam ederim sen devam etmelisin onlar susmalı.

 

162 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir