Sandbox’a düşme hikayemiz

Dev google benim küçük kişisel blog sitemi sandbox’a düşürmüş. Bunun şokunu yaşayan ben, hemen internetten araştırmalara başladım. Sandbox’a bir site neden düşer?

Sandbox nedir?

Sandbox google için sitenizin herhangi arama sonucunda çoook gerilerde veya listelememesidir. Bunun sebeplerinde yanlış link alışverişleri, gereksiz anahtar kelime tekrarları, meta etiketlerini yanlış oluşturma ve kopya içerik oluşturuyor. Bunlara google webmaster tools dan daha detaylı şekilde bilgilenebilirsiniz. Eğer sandbox’da iseniz siteniz cezalandırılmıştır.

Öğrenmek için google arama motoruna:

info: www.siteniz.com  örnek: info: www.sabahsekiz.com yazarak aratın ve sonuçlarda siteniz bulunmuyorsa ne yazık ki sandbox’tasınız.

Benim bunların hiç birini yapmama rağmen sandbox’da olmam ya benim bilmediğim bir şeyin olduğu ya da gereksiz anahtar kelimeler kullandığımı gösteriyor. Gerekli çalışmalarımı yapıp sonucu daha sonra bildireceğim.

Tavsiyelerim:

  1. İlk olarak google console yani google webmaster tools da oturumunuz açık bir şekilde bu linke gitmeniz ve ardından sitenizi seçerek “MANUAL İŞLEMLERİ DENETLE” butonuna tıklatmanız. Ardından gelen sayfada “Manuel Web spam işlemi bulunmadı.” yazısı çıkıyor ise şimdilik sorunuz gözükmüyor.
  2. Diğer seçenekler olarak kötü linklere sahip olduğunuz sitelerden linklerinizi silmek
  3. Tekrarlayan ve benzeri anahtar kelimeleri kaldırmak.

Bu işlemlerden sonra özgün yazı ile sitenizi güncel tutup yeni bir site haritası gönderip sitenizin güncellenmesini bekleyebilirsiniz.

Yaptığınız çalışmaları bizlerle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

 

171 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir