SEYAHAT PLANI İNGİLİZCE ÖRNEĞİ

Merhabalar,

Daha öncesinde seyahat planının ne olduğunu ve türkçe örneğini yazmıştım.

TÜRKÇE SEYAHAT PLANI ÖRNEĞİ

 

Bazı ülkeler vize için ingilizce seyahat planı istiyor. Aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Unutmayın seyahat planı birden fazla ülke gezecekseniz, otel rezervasyonlarınız farklı ülkelerde olduğu için konsolosluk tarafından istenmektedir.

İngilizce Seyahat Planı Örneği

 

CONSULATE GENERAL OF ÜLKE İSMİ                                                  05TARİH017

İSTANBUL

 

My travel plan is  stated as belowed.

03.02.2016-06.02.2016 PARİS

06.02.2016-08.02.2016 BRUGGE

08.02.2016-12.02.2016 AMSTERDAM

(KONAKLAMAYI UZATABİLİRSİNİZ)

 

ADRESS: KARANFIL SOK. NO:23 ŞİŞLİ İSTANBUL (ÖRNEK)

Kind regards,

(İSİM SOYİSİM)

(İMZA)

 

Seyahat planı yaparken rezervasyon yaptırmamiz gerekiyor mu o bölgelere? Ayrıca 6 ay önce ilk vize başvurumda 8 ve 9. Maddeden red yedim…uye topraklarından ayrilacagima dair bilgi eksik bulunmuş oba istinaden kanıtlayici ne sunabilirim? Bir de pasaportumda red ibaresi yok ama kimi pasaportunu değişmen lazim diyor kimi de ztn sistemde görüyorlar değiştirmene gerek yok diyor…siz ne önerirsiniz acaba? Ve seyahat planını italya vizesi için ingilizce mi hazırlamalıyım yoksa türkce mi?

Cevap:

Seyahat planında rezervasyon yaptırman gerekiyor çünkü onlarıda vize başvurusunda otel rezervasyonlarım da bunlar diyerek sunman gerekiyor. Eğer red yediysen pasaportunu değiştirmeye gerek yok zaten red yediğin görülüyor. Bu sebeple boşu boşuna defter değiştirmekle uğraşma. Eğer düzgün evraklar verirsen red yemene rağmen vize alabilirsin. İtalya vizesi için türkçede, ingilizcede seyahat planı versen yeterlidir. İtalyan konsolosluğunda her ne kadar italyan kişiler çalışsa da hem türkçe biliyorlar, hem de türkçe bilen insanlar da oluyor.

611 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir