SİNEK KAYDI TIRAŞ MAKİNESİ TAVSİYESİ

sabahsekiz ailesi sabahları kalkar ve her gün tıraş olurlar…

 

Tıraş Taktikleri

İlk olarak şunu söylemek istiyorum, başlarda ben de sevmezdim her gün tıraş olmayı fakat bir başladınız mı bırakamıyorsunuz. Kirli sakallı halinizle kendinizi beğenmemeye başlıyorsunuz. Ayrıca dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.

En kötüsü gün aşırı ya da iki günde bir tıraş olmak. E bir süre sonra insan sıkılıyor tabi tıraş bıçağıyla uğraşmaktan. Kendinizi berber sanıyor, ileride ulan berber açar mıyım acaba triplerine giriyorsunuz. şaka şaka bana hiç böyle bişey olmadı.

Küçükken hep derdim adamlar jilet sata sata televizyonda ne kadar çok reklam veriyorlar. Şekil 1.A Gilette…

Sonrasında anladım ki kapitalizm ile kölelik, tıraşı mecbur kılmış ve jilet sektörünün bitmemesi için savaş açmışlar. Her neyse ki üstün Alman teknolojisi buna da çözüm bulmaya çalışmış. Ve demişler ki biz bunu makinayla da yaparız. Sinek kaydı yaparız demişler ve yapmışlar. İlk uyarım makina kullanım koşullarında gayet iyi verim sağlıyor. Lağım teli sakallarınız çok uzunsa sizi tabi ki kurtarmaz lütfen makina ile empati kurun.

 

Sinek Kaydı Tıraş Makinası Braun

Size önerim Braun WaterFlex WF2s Tıraş Makinası modelidir. Bu modelde başlık oynuyor ve suyla beraber de çalışıyor. Zibil kadar tıraş makinası çeşidi var ama orta karar almak bence en iyisi. WaterFlex’de onlardan biri. Ayrıca içindeki kesici aletleri yani jiletin ömrü bittikten sonra değiştirebilesiniz diye satıyorlar. Aman tanrım…

Makinayı köpük ile kullanabileceğiniz gibi susuz da kullanabilirsiniz. Eğer sert lağım teli kıllarınız varsa benim ki gibi önce köpükle yumuşatın, nemlendirin sonra işleme başlayın. Başta yüzünüz tahriş olsa da zamanla alışıyor. İster yukardan aşağı ister sağdan sola makina kullanırken en önemlisi fazla bastırmamak eğer bastırırsanız ortalık kan kırmızı!

Şimdi işin yoksa sabah kalk banyoya git, hafif sıcak suyu aç, önce kombinin kendine gelmesini bekle, sonra bi yüzü yıkayayım de falandı filandı olay epeyi gidiyor… Yazarken pes ettim. Yazı da öyle bi bok oldu ki hiç okunmayacak gibi.

Sonuç, size tavsiyem jiletten vazgeçip makina ile tıraş olmak. Ben hem makina hem jiletle oluyorum yani bazen makina cımbız gibi çektiğinden tahriş ediyor oraları jilet ile kesiyorum. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Yorum yazarsanız bi tıraşınız benden.

768 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

3 Yorum

 1. Güler Yüz
  Eylül 24, 2017
  Cevapla

  Güzel bir yazı olmus emege saygı ? işim geregi traşlı olmam gerek enfazla 200 tl ye kadar çıka bilirim fiyat olarak ve önerdiginiz traş makinasıda tam bu fiyat aralıgında ama tam emin olamadım gercek bir sinek kaydı hissi veriyormu bu makine net bir şekilde bunu söyleye bilirmisiniz

 2. fatih tektaş
  Nisan 17, 2017
  Cevapla

  daha ucuz tavsiyeniz var mı ?

  • sabahsekiz
   Nisan 20, 2017
   Cevapla

   Merhaba Fatih,

   Eğer sinek kaydı tıraş olmak istersen böyle kaliteli bir makinaya vereceğin para orta vadede sana kar ettirecektir. Ama sakalları normal ense makinası gibi keserim dersen philips 3000 modelini kullanabilirsin.

   Sevgiler,
   Sabahsekizzzz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir