YAZARKEN GURURLANDIĞIM UDEMY.COM

Udemy E-Learning

Merhabalar,

Udemy.com hakkında yazı yazmak istedim çünkü öyle bir website ki kendinizi geliştirmemek için bahaneler uyduramayacaksınız.

Udemy.com’un en önemli özelliği iki Türk gencin yeterli yatırımı buralarda bulamayıp Silikon Vadisi’nde çoşturmasıdır. Ne yazık ki diyeceğim, iyi ki de gitmişler… Hatta dediklerine göre “We first created a product with Udemy’s vision 6 years ago in Turkey. We failed. So we packed our bags and moved to Silicon Valley to give it another shot. We were rejected by more than 50 investors before we launched the company in the Valley. But through it all, we didn’t give up because we believed in the power of the Internet to change how people learn.”

6 yıllık bir Türkiye macerası, daha sonrasında Silikon Vadisi, şirketi kurmadan önce 50 yatırımcıdan red yemek ama asla pes etmemek temalı bir yazı.

Şu aralar da girişmeye devam ediyorlar  “Carbon Health” diye bir sistem üzerinde çalışıyorlar. Fakat ben bu yazıda size udemy’den bahsedeceğim.

Sitenin kullanım arayüzü çok kolay ve iOS mobil uygulaması aşırı sade. Bu yüzden hiç zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum. Yapım her ne kadar Silikon Vadisinde olsa da yapımcılar Türk olduğu için siteye Türkçe erişebiliyorsunuz. Eğitimler ise İngilizce… Bu sizin moralinizi bozmasın çünkü kendinizi ingilizce ile geliştirin derim hem çok havalı!1

Udemy herhangi birinin e-öğrenme yapabildiği veya e-öğretmen olarak eğitim hazırladığı, soruların yazılı bir şekilde sorulduğu online bir platformdur. CV’nize güzelce eğitimlerinizi ekleyebileceğiniz gibi bu siteden website tasarım dersleri alıp web designer olan yüzlerce insan var. Beynimizi çalıştırma zamanı

Siteye üye olmanızı tavsiye ederim hem Türk yapımı bir girişimin yükselmesi adına hem de bazen bedava online eğitimler açılıyor, onlara katılarak uygulamayı keşfedebilirsiniz. Bir sonraki yazımda TEDx ile kişisel gelişim yazacağım, sevenler takip edebilirler.

Eren Bali Hakkında Ekşi sözlük entrysi

kendisi okulumda iki üst dönemde idi. o zamandan başarıları konuşulurdu. ne kadar zeki ve çalışkan olduğu herkesçe bilinirdi. kendisi adına gurur duydum gerçekten. başarıları devam edecektir diye umuyorum.

ama kendisi bence yeni nesillere şunu göstermiştir. idealist olmak her zaman iyidir. evet bir çok kez başarısız girişimleriniz olabilir. ama girişimcilik biraz zeka biraz çalışkanlık ile başarıya bir gün elbet ulaşacaktır. allah yolunu açık etsin hemşehrimin.

205 sizce ne?

BURDA OLANLAR ARAMIZDA

Öyle bir kere girip çıkma ile bu siteden vazgeçemezsin. Bilgiyi çayla istersen bir kaç kez tekrar gel bu sayfaya hatta aşağıya bir yorum yap ismin yürüsün. Ayağın alışsın...
Sabahsekiz kıraathanesi seni her zaman bekler.

İlk yorumu siz yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir